Źródło cesarza Józefa w Świeradowie-Zdroju

Standard

Wybierając się na wycieczkę do Świeradowa-Zdroju musimy dokładnie rozplanować sobie wszystkie atrakcje, które chcemy w danym terminie zobaczyć. Jedną z najlepszych ofert turystycznych jest przede wszystkim źródło cesarza Józefa, którym Świeradów-Zdrój może się poszczycić na tle innych miast na Dolnym Śląsku. Jest to bardzo atrakcyjna opcja szczególnie pod kątem historycznym, dlatego właśnie miłośnicy tej dziedziny są zainteresowani odwiedzeniem tego miejsca, które jest niezwykle urokliwe. Jest to niewielkie źródełko, położone w malowniczej scenerii, dlatego też warto udać się tam z drugą połówką, co można wykorzystać dodatkowo do spędzenia romantycznych chwil.

Dokładnie 23 sierpnia 1779 roku przy tym źródle odpoczywał sobie cesarz Józef II i podziwiał z tego miejsca panoramę Dolnego Śląska. Z tego też względu miejsce to jest bardzo często odwiedzane przez turystów z całego świata, co przekłada się na to, iż wykorzystywana jest pobliska baza noclegowa. Jedną ze smutniejszych wiadomości może być fakt, iż źródełko w dzisiejszych czasach jest nieczynne. Obok źródełka zamontowana jest specjalna tablica, która opowiada turystom historię tego miejsca. Przebywając w okolicach tej atrakcji turystycznej można zapewnić sobie ciekawą dawkę emocji historycznych, a więc pogłębienie wiedzy z tej dziedziny jest wręcz pewne, co przyda się przede wszystkim młodym osobom. Ogromną ciekawostką jest fakt, iż źródełko oraz okoliczny teren należy obecnie do Polskich Kolei Państwowych.

Coraz częściej turyści wpisują w okienko swoich wyszukiwarek "noclegi Świeradów-Zdrój i okolice", ponieważ miejscowość ta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Położone niedaleko tego źródełka noclegi w Świeradowie-Zdrój są jednymi z najlepszych w okolicy, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że coraz większa liczba osób chętnie decyduje się na skorzystanie z tych ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>