Znane i nieznane atrakcje w Katowicach

Standard

Katowice to miasto w województwie śląskim, w którym baza noclegowa jest fantastyczna dla wszystkich lubiących zarówno tanie podróżowanie, jak również wysokiej klasy apartamenty i hotele. Wystarczy wpisać tylko w wyszukiwarkę internetową frazę: noclegi Katowice, a naszym oczom ukaże się cała lista możliwości do wyboru. Noclegi w Katowicach to świetny wybór. Warto wcześniej zadbać o miejsce noclegowe, gdyż turystów w tym mieście przybywa z roku na rok. A wszystko dlatego, że ta okolica oferuje wczasowiczom masę atrakcji, dzięki którym można tu wspaniale spędzić czas. Miejsce świetnie sprawdzi się na wypoczynek zarówno dla seniorów, młodych, którzy chcą poszaleć w klubach jak i dla rodzin z małymi dziećmi. Atrakcji co niemiara, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań co do formy spędzania wolnego czasu.

Śmiało możecie wybrać się do Katowic również zimą, na pewno nie zabraknie wam pomysłów co robić. Wiele miejsc, gdzie można odbywać urocze spacery sprawi, że fani spokojnego spędzania czasu poczują się tu jak w niebie. Jeśli lubcie podnieść sobie poziom adrenaliny – nie ma problemu. Również dla takich osób miasto przygotowało wiele ciekawych zajęć. Dolina Trzech Stawów, parki linowe, kina, kawiarnie, katowicki Spodek, gdzie co roku odbywa się masa ciekawych imprez, każdy znajdzie w Katowicach miejsce dla siebie. Miejscem, gdzie na pewno nie będziecie się nudzić jest Park Śląski. Jeśli jesteście w Katowicach latem, warto wybrać się w upalne dni do kąpieliska Fala, które zapewni moc atrakcji i wodne szaleństwa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Niskie ceny za bilety powodują, że miejsce przyciąga wielu fanów pływania i wodnych zabaw. Kompleks basenów i brodzików sprawi, że poczujecie się jak „ryba w wodzie”.

Będąc w Katowicach warto zwiedzić osiedle Gieszowice, gdzie można odbyć miły spacer po dzielnicy, która wygląda jak stary, pradawny gród. Urocze domy i zabudowy przeniosą was na chwilę w odległe czasy. A może jesteście fanami techniki i przemysłu – takim osobom polecam zobaczenie osiedla Nikiszowiec, które pokaże wam architekturę kopalnianego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>