Wydarzenia w Kątach Rybackich i okolicach

Standard

Niektórzy wolą piesze wędrówki krętymi szlakami wśród gór majaczących w oddali. Inni jeszcze bardziej preferują piasek, krzyk mew, białe bałwany na morzu i morską bryzę. Odwieczna walka między miłośnikami gór i morza nieustannie trwa. Prawdą jest, że każde miejsce na ziemi ma na swój sposób niepowtarzalny urok. Dziś przeniesiemy się do uroczej nadmorskiej wsi – do Kątów Rybackich. Osada rybacka i ośrodek turystyczny co roku przyciąga tłumy turystów spragnionych blasków letniego słońca i morskich przygód.

W Kątach Rybackich organizowane są imprezy i wydarzenia cieszące się dużą popularnością. Co roku po koniec czerwca władze organizują Dzień Rybaka, podczas których uczestnicy mogą obserwować przeprawy rybaków, spróbować jazdy konnej, wziąć udział w zbiorowej wycieczce do lasu. Imprezami odbywającymi się w niewielkim oddaleniu od Kątów Rybackich jest także Dzień Jantaru oraz Międzynarodowy Festiwal Organowy w Stegnie. Darmowe koncerty odbywają się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Znudzeni plażowaniem turyści mogą alternatywnie zwiedzić Muzeum Zalewu Wiślanego. Muzeum będące oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku przedstawia historię szkutnictwa i rybołówstwa. Udostępnia także ciekawe eksponaty w postaci dawnego warsztatu szkutniczego rodziny Schmidtów i łodzi żaglowej. Lokalizacja wsi stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, w szczególności żeglarstwa, kajakarstwa i bojerów. We wsi nie zapomniano także o najmłodszych. To dla nich stworzono Piracką Zatokę, gdzie dzieci mogą poczuć się prawdziwymi piratami i władcami mórz, dzięki dmuchanym zjeżdżalniom. Dodatkowo funkcjonuje w Kątach Rybackich plac zabaw i boisko do piłki nożnej.

Wśród lokalnych zabytków warto zobaczyć kościół św. Marka Ewangelisty, chociażby ze względu na oryginalną budowlę. Kościół posiada elementy marynistyczne, np. mównica z kołem sterowniczym, barkas podwieszony do sufitu, a także w jednej z jego ścian wmurowano śrubę napędową łodzi.

Kąty Rybackie posiadają rozbudowaną bazę noclegową. Obiekty w Kątach Rybackich – ośrodki i hotele – są zróżnicowane w zależności od standardu, jakości i ceny. Turyści mają możliwość wyboru z szerokiej oferty obejmującej ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy wczasowe, kwatery i domki prywatne, ośrodki kolonijne i kempingi. Najbardziej znanymi ośrodkami wczasowymi we wsi są Ośrodek Wczasowy „Amber”, „ADEXTRA”, „Bumerang” i „Kormoran”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>