Sandomierz – miasto na siedmiu wzgórzach

Standard

Sandomierz jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Miasto położone we wschodniej części województwa świętokrzyskiego, u boku polskiej królowej rzek – Wisły, posiada bardzo dobrze zachowany średniowieczny układ urbanistyczny. Sandomierz wznosi się na skarpie, która stanowi zakończenie Gór Świętokrzyskich, na siedmiu wzgórzach. Był on miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego, jest więc doskonałym świadkiem czasu, historii i kultury państwa polskiego.

Sandomierz jest miejscem typowo turystycznym. Przez cały rok przybywa tu masa podróżników z całej Polski (i nie tylko), aby dać zachwycić się sandomierskiej atmosferze. Oprócz fenomenalnych zabytków architektonicznych, takich jak kamienice mieszczańskie zamek lub ratusz, Sandomierz zaskakuje bogactwem przyrodniczym. Wytwory matki natury podziwiać możemy między innymi w rezerwacie przyrody ‘Góry Pieprzowe’ lub spacerując po lessowych wąwozach. Miasto oferuje wiele form aktywnego spędzania czasu. Przez Sandomierz przebiega wiele ścieżek spacerowych i rowerowych, a także park linowy. Przepływająca Wisła została wykorzystana rekreacyjnie, oferuje wypoczynek zarówno dzieciom jak i dorosłym. Bulwar nad Wisłą im. Marszałka Józefa Piłsudskiego to doskonałe miejsce do spędzenia wolnego czasu. Znajdziemy tu przystań dla sprzętu pływającego, Budynek Sportów Wodnych oraz dobrze wyposażony plac zabaw dla najmłodszych. Wzdłuż rzeki można z przyjaciółmi lub rodziną przespacerować się promenadą. W nadwiślańskim grodzie mamy możliwość podziwiać łącznie 120 obiektów zabytkowych.

Doskonałą promocję przyniósł Sandomierzowi popularny serial kryminalny „Ojciec Mateusz”, którego akcja toczy się w tym mieście. Zarówno latem jak i zimą aktorzy przybywają do Sandomierza na plan serialu tworząc nowe odcinku uwielbianego przez polskich widzów „Ojca Mateusza”.

O walorach turystycznych Sandomierza świadczy przede wszystkim ilość i różnorodność ośrodków wypoczynkowych. Zakwaterować możemy się w hotelach o różnej klasie jakości, motelach, zajazdach, bursach, campingach, schroniskach, gospodarstwach agroturystycznych lub w prywatnych kwaterach. Właściciele oferujący noclegi w Sandomierzu dbają o najlepsze standardy i o jakość wypoczynku turystów z największą dokładnością. Warto tu przyjechać przynajmniej raz w życiu, choć Sandomierz jest jednym z tych magicznych miast, do których wraca się już zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>