Kołobrzeg – miasto dla sportowców

Standard

Miasto jakim jest Kołobrzeg jest idealnym miejscem do uprawnia sportu. Wiele osób twierdzi, że kurort ma być miejscem, w którym się wypoczywa, a aktywność fizyczna nie jest wypoczynkiem. To błąd – można aktywnie wypoczywać, a miasto jakim jest Kołobrzeg zapewnia stuprocentowy komfort w robieniu tego. Dobra i szeroka kołobrzeska baza noclegowa i hotelowa zapewnia w swoim standardzie siłownie i miejsca do ćwiczeń. Jednak kiedy wybieramy się na wakacje to nie mamy zamiaru ćwiczyć w hotelowej siłowni. Korzystamy z naturalnych walorów terenu, a temu miastu tego nie brakuje.

Miasto zapewnia dużo możliwości uprawiania sportów. Z racji jego bałtyckiego położenia największą popularnością cieszą się sporty wodne takie jak żeglarstwo, windsurfing, ściganie się na motorówkach lub skuterach wodnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się sporty typowo plażowe takie jak siatkówka. Podobnie jak z bazą noclegową, w mieście tym powinno się wcześniej wynajmować miejsca do uprawiania aktywności fizycznej takie jak korty tenisowe, czy boiska. Jeżeli jest środek sezonu to mamy marne szanse dostać się na obiekt bez kolejki bez uprzedniej rezerwacji. Ścieżki rowerowe i joggingowe są wyznaczone jak najbliżej plaży, aby przy okazji jazdy lub biegania można było wdychać czyste i świeże morskie powietrze bogate w jod.

Plaża jest obecnie bardzo popularna jeżeli chodzi o imprezy sportowe. Wynika to z przeprowadzonej modernizacji, która kosztowała dużo pieniędzy, jednak z roku na rok koszty tej inwestycji zwracają się.
W planach kołobrzeskich władz jest również budowa parku linowego z prawdziwego zdarzenia. Istnieją również plany wybudowania dużego niekrytego aquaparku z kompleksem zjeżdżalni i wielu atrakcji wodnych. Mimo, że największą atrakcją wodną miasta jest samo morze, to jednak kołobrzeska pogoda bywa czasem kapryśna, dlatego też miejsca do uprawiania sportów, takie jak hale gimnastyczne i kryte baseny są jak najbardziej potrzebne i wskazane. Kołobrzeg nie jest typowym sportowym miastem, jednak w swoim zanadrzu ma wszystko to co potrzebne jest do zdrowej dla organizmu aktywności fizycznej połączonej ze świeżym powietrzem i walorami przyrodniczymi.

One thought on “Kołobrzeg – miasto dla sportowców

  1. słoneczna7

    Wspaniale się biega rano brzegiem morza, ścieżki wyznaczono w idealnej odległości od morza. Bieganie w takich okolicznościach to sama przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>