Co można robić w Juracie?

Standard

Wakacje nad Morzem Bałtyckim zazwyczaj można zaliczyć do tych najbardziej udanych. Trudno się temu dziwić, bowiem polskie nadmorskie miejscowości są niezwykle malownicze i mają do zaoferowania wiele różnorodnych atrakcji. Jednym z takich miejsc jest położona na Półwyspie Helskim Jurata, czyli kurort powstały w 1928 roku. To miejsce chętnie odwiedzane przez polskie elity, ale także wczasowiczów pragnących spędzić urlop w miejscu malowniczym i pełnym walorów.

Różne atrakcje Juraty

Chyba dla każdego pobyt nad morzem wiąże się przede wszystkim ze spędzaniem czasu na miejscowej plaży. W przypadku wypoczynku w Juracie wczasowicze mogą zdecydować się na wylegiwanie się na piaszczystej plaży nad morzem lub Zatoką Pucką. W pierwszym przypadku urlopowicze mają możliwość spędzenia czasu na plaży piaszczystej, szerokiej i bardzo spokojnej, wybierając odpoczynek nad Zatoką można nie tylko się opalać czy grać w piłkę plażową, ale również spróbować swoich sił na desce windsurfingowej, a to dzięki szkółce działającej bezpośrednio przy molo. Podczas urlopu spędzanego w Juracie można nie tylko wypoczywać nad wodą, ale również odwiedzić ciekawe miejsca. Jednym z nich jest z pewnością Atelier Wojciecha Kossaka, mieszczące się w domu, w którym niegdyś przebywał i malował ten artysta. Na miejscu powstał między innymi obraz „Na straży polskiego morza”.

Wycieczka do pobliskiej Jastarni

Przebywając w Juracie nie można nie odwiedzić oddalonej o zaledwie 3 km Jastarni. Największą atrakcją tego miejsca jest lotnisko, z którego można wyruszyć w lot widokowy ponad Półwyspem Helskim. Osoby wolące spokojniejsze spędzenie czasu powinny natomiast wybrać się na wycieczkę do Gdyni – jest to możliwe dzięki tramwajowi wodnemu, za sprawą którego można dostać się do Trójmiasta w zaledwie 70 minut. Taki wypad na pewno spodoba się wczasowiczom w każdym wieku.

Gdzie można się zatrzymać – noclegi w Juracie

Baza noclegowa tego miejsca, podobnie jak w przypadku innych miejscowości letniskowych jest spora. Na miejscu można zatrzymać się w hotelu, czy apartamencie, ale także w ośrodku wypoczynkowym lub pensjonacie [sprawdź na: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,jurata,0.html]. Mimo że ceny noclegów w Juracie nie należą do najniższych na polskim wybrzeżu warto się tam wybrać ze względu na malowniczą okolicę oraz moc atrakcji przygotowanych z myślą o turystach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>