Ciekawe miejsca w Wiśle i pomysł na urlop

Standard

Wisła to jedna z tych miejscowości, które przez wiele osób zaliczane są do bardzo atrakcyjnych miejsc na spędzenie urlopu. Jedną z zalet tego miejsca to między innymi to, iż można tutaj tak samo dobrze wypoczywać w lecie jak też w porze zimowej. Znana jest z odbywających się tu skoków narciarskich oraz z tego że mieszkańcem miasta jest sam mistrz świata. Poza tym bez większych kłopotów możemy dobrać sobie idealnie dopasowane do swoich potrzeb noclegi. Klasyfikacja noclegów na Meteorze obejmuje nie tylko spanie w hotelach, ale także w bardzo wielu ośrodkach wypoczynkowych jak również kwaterach prywatnych, które cieszą się z każdym rokiem coraz większą popularnością.

Wisła nieodzownie kojarzy się z Adamem Małyszem. W zasadzie każdy odwiedza galerię jego trofeów, którą można znaleźć w siedzibie jego fundacji. W Domu Zdrojowym zaś można podziwiać naturalnej wielkości rzeźbę Małysza, wykonaną w całości z białej czekolady. Początkowo nie była osłonięta, ale od jakiegoś czasu jednak znajduje się w szklanej gablocie, a to za sprawą między innymi kilku prób podjadania podobizny mistrza. O odpowiedni jej wygląd i kondycję obecnie dba firma Wedel.

Skocznia im. Adama Małysza to także bardzo chętnie odwiedzany obiekt. Można ją zwiedzać niemalże w całości, chyba że akurat odbywają się na niej zawody, wtedy wstęp dla zwiedzających jest znacznie ograniczony. Na górę można się dostać korzystając z wyciągu krzesełkowego. W budynku, w którym zawodnicy przygotowują się do startu, znajduje się kawiarenka, czynna dla zwiedzających. Wisła ma także idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Narty, snowboard i wiele innych – na miejscu można wypożyczyć sprzęt jak również znaleźć instruktorów, którzy udzielą lekcji początkującym. Podczas zwiedzania miasta nie można zapominać także o miejscach takich jak Muzeum Narciarstwa czy Muzeum Beskidu. Warto także całą rodziną odwiedzić Izbę Spadochroniarza. W centrum miejscowości spostrzec można Zameczek Habsburgów, zachowany w bardzo dobrym stanie. Ciekawostką jest także fakt, że zameczek został tutaj przeniesiony z Baraniej Góry, co z pewnością nie należało do najłatwiejszych zadań. Wisła ma do zaoferowania tak wiele interesujących miejsc i atrakcji, że wielu osobom brakuje urlopu, aby wszystko zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>